Spotkanie ogólnopolskie w Warszawie

W dniach 15-17 lutego w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie formacyjne wolontariuszy Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego Apollos. Uczestniczyło w nim 25 osób.

W sobotę o. Tomasz Szyszka SVD pomagał nam w odczytaniu misyjnego przesłania Dziejów Apostolskich. Tego samego dnia wzięliśmy udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez o. Krzysztofa Kołodyńskiego SVD. Dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć. Poznaliśmy m. in. regułę trójpodziału i złotego podziału. Umiejętności te z pewnością przydadzą się podczas pobytu na misjach.

W niedzielę o. Andrzej Danielewicz SVD opowiadał nam o Zgromadzeniu Słowa Bożego. Podczas spotkania wspólnie obejrzeliśmy też film o św. Arnoldzie Janssenie, założycielu Zgromadzenia Słowa Bożego oraz Zgromadzenie Sióstr Służebnic Ducha Świętego i Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Dzięki filmowi i rozmowie poznaliśmy jego historię i ciekawostki z życia.

Człowiek ten nie poddał się mimo przeciwności losu. W 1875 r. mimo bardzo małych funduszy i trudności politycznych udało mu się założyć pierwsze seminarium misyjne w krajach niemieckojęzycznych. Miał jedynie trzech kandydatów. Z czasem jednak zaczęło zgłaszać się więcej nowych osób. Na pierwsze misje wysłał Józefa Freinademetza i Jana Anzera do Chin.

W sobotę i w niedzielę uczestniczyliśmy we Mszach Św., a w sobotę również w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu mailowego: wolontariatsvd@werbisci.pl.

Kaja Bylina